KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13038166

nr 1303 8166

Axel Peter

(1863-1942), Sverige

Oljemålning, Stilleben, Signerad, 1917. Olja på duk på pannå, 56x50 ca

Axel Peter, född 1863, död 1942, svensk målare.

Utrop:

1.200 kr

Såld:

800 kr

måndag 27 januari 2020
kl 18:31:23

22/1 17:06:32 1      Vinnande bud

Axel Peter

Läs mer om Axel Peter